Kategorie produktů

Rozhovor s dizajnérom značky HYGGE - Major W.M. Tse

 Rozhovor s dizajnérom značky HYGGE - Major W.M. Tse
Prinášame vám ďalšiu z rady rozhovorov s dizajnérmi. Tentokrát s Major W.M. Tse dvorným dizajnérom značky HYGGE
27.July.2017

Predstav nám značku HYGGE?

Aj keď má spoločnosť už veľmi dlhú históriu, na poli hodiniek je to pomerne nová značka. Názov značky je pomenovaný po životnom štýle "hygge" ktorý prichádza z Dánska. Samotné slovo je veľmi ťažké preložiť a nieto celý emocionálny prístup a pochopenie tohto slova. Je to štýl života, ktorého cieľom je robiť ľudí spokojných, radovať sa z maličkostí všedného života, ako napríklad dobré jedlo v dobrej spoločnosti. Relaxovať pri pohľade na nebo vedľa ohňa, alebo sa prejsť do lesa, či zájsť do sauny. Preniesť tieto pocity do tvarov našich hodiniek nám pomáhajú tý najlepší dizajnéri a to všetko s japonskou presnosťou a precíznosťou.

Kedy sa značka HYGGE začala zameriavať aj na hodinky?

Značku HYGGE založila japonská rodinná spoločnosť P.O.S. Co., Ltd., ktorá je od roku 1949 jedným z popredných výrobcov ciferníkov pre známe japonské a švajčiarske značky. Spoločnosť sa následne vo svojich aktivitách zamerala na distribúciu škandinávskych high-design doplnkov. S odkazom na históriu a identitu si spoločnosť aj po tejto zmene ponechala výrobu a dizajn hodiniek značku HYGGE. Tú neustále rozvíjame a posúvame vo svete dizajnu ďalej.

Kde beriete inšpiráciu pre dizajn hodiniek?

Naši dizajnéri sa inšpirujú minimalizmom a škandinávskym dizajnom. A tiež architektúrou. Napríklad rada hodiniek 2089 je inšpirovaná dánsku kráľovskou knižnicou v Kodani, či filozofickým smerom ako Vari, čo vo fínčine znamená "farby". Všetky návrhy a dizajn však ctia prístup hygge, teda pocity a emócie tohto jedinečného životného štýlu, založeného na príjemnom a priateľskom tráveniu času.

Aký je proces vzniku novej modelovej rady hodiniek HYGGE?

Celý proces začína pri koncepte poskytnutého dizajnérmi a techniky. Nasleduje úzka spolupráca s našimi dodávateľmi na vzorkách. Je to veľmi úzka spolupráca medzi nami, dizajnérmi, dodávateľmi, kedy na jej konci je kvalitný produkt. Náš hlavný cieľ je priviesť na svet presne také hodinky, ktoré sú navrhnuté dizajnérmi a to bez akýchkoľvek kompromisov na kvalitu a materiály. To, že sa nám tento prístup vypláca, svedčí mnoho ocenení, ktoré naše produkty obdržali - Red Dot Awards.

Máš dnes na ruke hodinky? Aké to sú a prečo práve ty?

Ku všetkým svojim hodinkám, ktoré nosím, mám osobný vzťah a spomienku na zvláštnu osobu, príležitosť či chvíľu v mojom živote.

Aká kolekcia je zatiaľ tvoja najobľúbenejší a prečo?

Zvyčajne nosím hodinky HYGGE 2204. Ak vynecháme kvalitu a dizajnu All Black, ktorý sa mi páči, musia mať tiež hodinky pre mňa špeciálne emočné spojenie. Pripomienku životnej udalosti, alebo významného jubilea v jeho v jej živote. A to je práve prípad môjho modelu 2204, ktoré pochádzajú z našej úplne prvej výrobnej dávky. Bol to môj prvý projekt pre značku HYGGE, pripomenutie nášho zapálenie, motivácie a dosiahnutého úspechu. Najväčšou motiváciou a úspechom, ktorý si viem predstaviť je, že majiteľ hodiniek HYGGE bude hrdý a svoje hodiny jedného dňa odovzdá svojmu potomkovi. Sám mám malého syna a dúfam, že mu jedného dňa svoj starý model 2204 odovzdám a poviem mu príbeh, ktorý sa k nim viaže.

Ako vnímaš súčasný trend múdrych hodiniek? Myslíš že môžu "ohroziť" tradičný trh s hodinkami?

Myslím, že múdre hodinky sú ešte stále v počiatočnom štádiu. Stále ešte hľadajú svoje správne uplatnenie a využitie a súperia vo veľmi konkurenčnom trhu s klasickými hodinkami. Múdre hodinky by mali mať svoj vlastný segment trhu a zacieliť na ľudí s odlišným spôsobom života. Povedal by som napríklad, že múdre hodinky sú ideálnou voľbou pre športového človeka, ktorý robí jogging niekde v Central Parku a aj pri športe potrebuje byť stále na príjme. Naopak niekto, kto si vyjde von s priateľmi, či na rande, dá skôr prednosť klasickým hodinkám ako štýlový módny doplnok. Klasické hodinky boli tiež vždy veľmi cenným darčekom, k všemožným príležitostiam, čo o súčasných múdrých hodinkách z nadnárodných spoločností a bez chýbajúceho príbehu, nemôžu nikdy byť.

Prezradíš čo môžeme očakávať od značky HYGGE v nasledujúcich niekoľkých mesiacoch?

Chystáme sa predstaviť dve nové modelové rady ešte do konca roka. Jedny sú nové chronografy a druhá rada je klasického štýlu, avšak v poňatí moderného škandinávskeho dizajnu. Tiež sme nedávno privítali nového dizajnéra, ale viac informácií bude odhalené neskôr. Každý môže sledovať novinky na našom facebooku alebo tu na 24TIME.