Kategorie produktů

MONDAINE - Švajčiarska presnosť v každom detaile

MONDAINE - Švajčiarska presnosť v každom detaile
Švajčiarska značka Mondaine vznikla už v roku 1951 ako oficiálny výrobca hodiniek pre Švajčiarske štátne železnice. Inžinier Hans Hilfiker vytvoril patentovaný, originálny návrh vzhľadu železničných hodín, ktorý sa svojím funkčným a pritom geniálne praktickým dizajnom stal známy po celom svete.
08.October.2017

Značku definuje jednoduchosť a nezameniteľný rukopis produktov. V roku 1986 značka zmenila svoje legendárne hodiny aj do podoby náramkových hodiniek. Vzniklo spojenie originálneho dizajnu značky a precízneho Švajčiarskeho remesla. Odvtedy sa popularita spoločnosti Mondaine rozrástla nielen v Európe, ale aj v USA a na východe.

Tvrdá práca talentovaného Hansa priniesla úspechy po celom svete. Keď v roku 1986 predstavil náramkovú verziu hodin Mondaine, získal ich skvelý dizajn niekoľko ocenení. V Nemecku získal ocenenie Design Plus. Okrem toho značka získala bronzovú cenu Švajčiarskeho klubu umelcov. Hodinky boli vystavené v múzeu moderného umenia v New Yorku. A stojí za zmienku skutočnosť, že Hans Hilfiker bol hodnotený Sirom Terencem Conranom v Londýnskom múzeu dizajnu, ktorý si získal jeho rešpekt. Pôvodný dizajn železničných hodín s nezameniteľnou červenou sekundovou ručičkou nesie rada Mondaine SBB stop2Go a EVO.

Značka však nečerpá len z pôvodných úspechov. Naopak, stále sa vyvíjajú a zavádzajú inovácie, ktoré idú so súčasnou dobou. Napríklad vychytávky vo svojich Smartwatch. Z najnovších technológii, napr. importovala do náramkových  hodiniek bezkontaktný platobný čip. Ten má veľkosť ako telefónna SIM karta a je zabudovaný v pásku pre pohodlné platenie bez nutnosti nosiť so sebou platobnú kartu alebo celú peňaženku.

Zažite dlhoročnú tradíciu a švajčiarsku presnosť preverenú časom. Kvalita a štýl, ktorý sa pozná na prvý pohľad. Mondaine je švajčiarska ikona v luxusnom obale.