Kategorie produktů

CHPO - Škandinávsky dizajn s dušou a hodnotami

CHPO - Škandinávsky dizajn s dušou a hodnotami
Štokholmskú značku založil v roku 2013 Viktor Telégin spoločne so svojím partnerom Johanom Graffnerom. Cieľom bolo nie len vytvárať elegantné, dobre spracované hodinky a okuliare za prijateľnú cenu, ale aj usilovanie o rovnocennosť.
28.March.2018

Chceli proste šíriť dizajn pre všetkých, bez ohľadu na to, aká je vaša finančná situácia. Viktor aj Johan si totiž v dobe študentských rokov moc dobre uvedomovali, aké je to túžiť po tom, nosiť a vlastniť dizajnové veci, vďaka ktorým sa chceli odlíšiť.   

Ich produkty sú precízne skonštruované, sú štýlové a čisto estetické. Majú svoj vlastný rukopis. Všetky hodinky značky CHPO sú hlavne nadčasové a všestranné, aby ste ich mohli nosiť naozaj kamkoľvek a kedykoľvek. Či už trávite deň prevažne v džínsach a bielom tričku napríklad v skate parku alebo sedíte za stolom v kancelárii.

Majú jednoduchý minimalistický vzhľad, ktorý pasuje každému. CHPO budú skvelou investíciu do dizajnu, ktorú nebudete ľutovať. Aj napriek tomu, že sú ich hodinky cenovo dostupné, obsahujú prvotriedne japonské strojčeky, sú ručne zostavené a to všetko za dodržiavania prísnych etických podmienok, na ktorých si značka zakladá.

Značka sa stala známou vďaka špičkovému prevedeniu a celkovému vzhľadu ako aj hodiniek, tak aj kolekcie okuliarov. CHPO je inšpirovaná skateboardingom, hudbou, umením a všetkými ľuďmi, ktorý ich hodinky nosia. Bez rozdielu rasy, pohlavia alebo vyznania. Preto tiež na svojich soc. sieťach a v tlačových správach poukazujú na fakt, že chcú byť sociálne zodpovednou značkou bojujúcou za rovnoprávnosť. Aktívne sa stavajú proti rasizmu, homofóbii a akejkoľvek forme násilia. Vďaka ich postoju si ich všimla rada médií a novinárov. Pre Viktora a Johana to ale nie je len marketingová póza, oni sa podľa toho tak skutočne chovajú. Pochopili silu soc. médií a využili svoj vplyv a dosah pre komunikáciu hodnôt a postojov, ktoré im dávajú zmysel.

Ich zmýšľanie reflektuje aj počin, kedy si zaplatili vo francúzskom magazíne prvú a jedinú reklamu s výstižným sloganom: “Pokiaľ nenávidíte homosexuálov, ľudí rôznej farby pleti alebo ženy, urobte nám láskavosť, nekupujte náš tovar.” Skvelo tak zhrnuli do jednej vety filozofiu, ktorou sa firma riadi od jej začiatku. Raz do roka vyrába pod označením “Made for Everywhere" limitovanú kolekciu, kedy 100 % výťažku z predaja ide charitatívnym organizáciám, s ktorými sa spojili a finančne tak podporujú ich činnosť.

CHPO, to je dizajn pre každého!