Kategorie produktů

Designové skvosty na 24TIME

Designové skvosty na 24TIME
Chceme vám predstaviť časť značiek, ktoré spájajú dizajn a módu v unikátne hodinky. Sú štýlové, originálne a mnohokrát inovatívne.
30.April.2018

Takéto hodinky nie sú iba nákupom módneho doplnku na vaše zápästie, ale v podstate investíciou do dizajnu. Rovnako ako si môžete kúpiť obraz alebo vázu či iné umelecké dielo, predstavujú ho aj modely týchto značiek. A navyše v takých na ulici len tak niekoho nestretnete. Preskúmajte naše dizajnové skvosty.

Geniálne hodinky EONE

Hodinky EONE, s ktorými spoznáte čas i poslepiačky. Vďaka unikátnemu riešeniu ciferníku rozoznáte čas iba hmatom. Ideálne pre chvíle, kedy sa nemôžete pozerať na ruku a sledovať čas, napr. pri pracovnej porade či dôležitom rozhovore, alebo sa ocitnete v úplnej tme.

Zakladateľ Hyungsoo Kim bol absolventom štúdia MIT, keď si všimol, že jeho priateľ a spolužiak nemohol prečítať čas a nemohol na prednáške použiť ani hovoriace hodinky, ktoré kedysi vlastnil. Vtedy sa diskrétne opýtal svojho priateľa Hyungsoa na presný čas a tu vznikol nápad na inovatívny produkt nielen pre nevidiacich a zrakovo postihnutých.

Značka sa pri navrhovaní hodiniek inšpirovala dôstojníkom americkej armády Bradom Snyderom, ktorý v boji prišiel o zrak. On však zobral všetku silu a napriek osudu vyhral v roku 2012 zlatú medailu v paraolympijských hrách. Preto sa prvý model EONE volá po ňom... Bradley.

Objavte ich genialitu!

Hodinky PICTO ako umelecké dielo

Dánsky minimalistický vzhľad hodiniek PICTO je hravý s nápaditým a funkčným dizajnom. Za značkou stojí Steen Georg Christensen a Erling Andersen, ktorí PICTO založili už v roku 1984. Ich hodinky neukazujú čas bežným spôsobom, chýbajú im totiž ručičky, ale ho len znázorňujú podobne ako piktogram. S PICTO sa nestávate otrokom času. Čas nie je rozdelený na minúty a sekundy. Je to skôr ukazovateľ času.

Technické riešenie PICTO hodiniek je unikátny. Hodina je označená bodkou na rotujúcom číselníku, zatiaľ čo minúty sú zobrazované konvenčnou ručičkou, tak ako ju poznáte u klasických hodiniek. Nový spôsob zobrazenia času vás bude baviť. Hodinky PICTO sú až do dnešného dňa stálou súčasťou moderných dizajnových výstav.
 

Legendárny Arne Jacobsen

Škandinávsky dizajn je pojem a preslávil aj vďaka jednému menu... Arne Jacobsen.

Arne Jacobsen (11. 2. 1902 - 24. 3. 1971) bol dánsky architekt a dizajnér. Do histórie sa Arne Jacobsen zapísal ako funkcionalistický architekt, a medzinárodného ohlasu sa dočkali aj jeho návrhy na poli dizajnu. Nadčasovým dizajnom sa pýši napríklad stoličky Ant, Grand Prix, Drop alebo kreslá Swan či Egg Chair. Vyznával čistý minimalizmus a premyslenú dokonalosť do detailu.

Ako dizajnér vytváral Jacobsen návrhy a prototypy nábytku, textílií, tapiet, príborov a pod. Medzi jeho najznámejšie návrhy patria stoličky The Ant, stolička Serie 7, kreslo The Egg a The Swan. Nadaný dánsky dizajnér a architekt stojí za mnohými budovami, ktoré boli vo svojej dobe ultra moderné a pokrokové. Medzi jeho architektonické práce patria bytové domy Bellavista v Klampenborgu, divadlo Bellevue, radnica v Aarhuse, radnice v Søllerød, v Glostrupe alebo SAS Royal Hotel v Kodani.

Od ikonického návrhu dizajnu stoličiek a kresiel až po hodiny, od ktorých bol už len krôčik na hodinky, ktoré nesú jeho meno. Jeho rukopis je nezameniteľný a vy máte tak možnosť nosiť na zápästí jeho posolstvo.

Holandská značka LEFF

Holandská značka LEFF založená talentovaným Richardom Hutten v roku 2011, ktorý absolvoval Akadémiu priemyselného dizajnu v Eindhovene v roku 1991. V rovnakom roku si založil vlastné dizajnové štúdio. Je jedným z najviac medzinárodne úspešných holandských dizajnérov.

Holandský význam slova LEFF znamená robiť niečo, čo sa iní neodvážia a v rovnakom duchu tvoria aj dizajnové skvosty v podobe štýlových hodiniek. Chceli navrhnúť niečo viac, než len náramkové hodinky. Šperk, ktorý bude viac než len ukazovať čas. Podľa nás sa im to podarilo skvele.

O značke LEFF sme tu už raz na blogu písali.