Kategorie produktů

Triwa jako symbol elegancie zo Stockholmu

Triwa jako symbol elegancie zo Stockholmu
Značka Triwa, to je skĺbenie klasických tvarov, moderného štýlu a škandinávskej jednoduchosti
30.June.2018

Ako to všetko začalo?

Značku založili v roku 2007 štyria kamaráti, Ludvig Scheja, Didrik Wachtmeister, Harold Wachtmeister a Tobias Ericsson. Cítili, že v hodinárske sa remeslo až príliš zaseklo na tradícii a chýba v ňom moderný duch a štýl.

Tak sa pustili všetci štyria do budovania svojej vlastnej značky, ktorá nie je len v Škandinávii ale i vo svete pojmom pre štýlové hodiny, ktoré si môžete skutočne dovoliť. Ich projekt začal pod pracovným názvom "Transforming the Industry of Watches" (neskôr sa stal základom pre meno značky TRIWA).

TRIWA je mladá a nezávislá značka hodiniek vrátane doplnkov, ktorá sa svojím spôsobom snaží meniť zažité sociálne statusy. Každý môže mať hodinky, ktoré vyzerajú luxusne a kvalitne. Tieto hodinky nie sú len pre vyvolených. Všetky návrhy vrátane vývoja produktov vznikajú v ich kreatívnom štúdiu v Štokholme, kde sa stále riadia svojím mottom, ktoré mali od prvého dňa; vyrábať iba výrobky, ktoré by sami nosili.

Vzali to pekne od základu. Než aby vyrábali hodinky dostupné len pre horných desať tisíc, išli po dizajne a dobre odvedenej remeselnej práci. Základ pre nich bolo používanie najlepších materiálov pre výrobu a precízna práca počas celého procesu výroby každého kusu hodiniek.

Nový duch značky

Ich ideou bolo pretransformulovať tradičný priemysel hodiniek moderným spôsobom. Zamýšľajú sa nad novými spôsobmi distribúcie, obsahom, formou a ku komunikácii využívajú kreatívny marketing. Triwu tak objavíte u viac než 1200 maloobchodníkov na bezmála 25 trhoch po celom svete. A portfólio hodiniek sa rozrástlo aj o produktovú radu slnečných okuliarov a náramkov.

Hodinky značky TRIWA sú inšpirované moderným švédskym dizajnom i klasickými tvarmi s precíznym spracovaním a z kvalitných materiálov. Pre niektoré kolekcie sú charakteristické efektné škandinávske detaily, iné sú navrhnuté ako športové – potápačské či letecké, ale vždy sa v nich spájajú detaily a rovnováha medzi športovým štýlom a jemnou eleganciou. Dôraz je kladený aj na farebné detaily a kombinácie klasických a moderných prvkov. Puzdro hodiniek je vybavené kvalitným japonským strojčekom a za zmienku stoja tiež remienky z pravej kože spracované vo švédskych garbiarňach Tärnsjö. Vyrába tzv. "scandi-smart", štýl, ktorý ponúka ľudom po celom svete prostredníctvom kvalitných doplnkov.

Triwa, to sú hodinky tvorené v mene dizajnu a lásky k remeslu.