Kategorie produktů

Unikátne hodinky značky PICTO

Unikátne hodinky značky PICTO
Dánsky dizajn, ktorý predbehol svoju dobu
26.July.2018

Už na prvý pohľad je vám jasné, že ide o úplne originálny kúsok. Hodinky postrádajú jednu ručičku a majú chytro riešený ciferník, kedy je minutovka nahradená bodkou na otáčavom ciferníku. PICTO ako pictogram, ktorý v tomto prípade predstavuje znázornenie času.

Dánska značka PICTO bola vytvorená ešte v čase hippies. Stojí za ňou Steen Georg Christensen a Erling Andersen, ktorí PICTO založili už v roku 1984. Obaja tvorcovia šli v diametrálne opačnom smere, než boli aktuálne trendy. Predstavte si dobu, kedy skoro každý na ruky nosil svoje priamky alebo akékoľvek iné klasické hodinky.

A tak sa obaja tvorcovia trafili svojím jednoduchým a originálnym dizajnom presne do vkusu ľudí, ktorí mali túžbu sa odlíšiť a neísť s davom. Minimalistický dizajn sa stal natoľko obľúbeným, že sa stali hodinky tejto dánskej značky absolútnou senzáciou. Prvé kusy boli dokonca vypredané ešte predtým, než sa dostali do výroby. A ich ohlas je dokonca dostal do výstavných siení moderného umenia. To sú PICTO.

Steen Georg Christensen mal k hodinkám blízko už odmalička. Po svojom otcovi zdedil továreň na výrobu hodiniek, kde sa zhotovovali hodinky pre najväčšie severské značky ako napr. Arne Jacobsen, Henning Kobbel či Erik Magnussen. Sten so svojím obchodným partnerom Erling Andersenom mali odlišnú predstavu a chceli navrhovať a vyrábať hodinky po svojom.

Chceli stvoriť nadčasové a moderné hodinky, ktoré budú jednoduché a hlavne minimalistické. Stálo je to veľa času a návrhov, ako došli k predstave úplne nového poňatia cefirníku a zobrazenie času, než do tej doby bolo známe. A tak sa zrodili hodinky iba s jednou ručičkou.

Samotné technické riešenie a vývoj zabral tvorcom veľa času, pretože išlo v tom čase o úplne novátorský spôsob. Ono presne nakonfigurovať pohyb otáčavého ciferníku, aby vám presne na sekundu zobrazoval čas, nebolo práve nič jednoduché.
 
A kde sa vzal názov značky PICTO? Pomenovanie vychádza zo samotného dizajnu značky, kedy čas je vďaka pohybujúcemu sa bodu namiesto ručičky zobrazovaný ako piktogram. Preto jednoducho PICTO


 
Hodinky Pict sú dizajnová klasika a legenda medzi hodinkami svojím nadčasovým minimalistickým dizajnom nás uchvacujú dodnes. Jedná sa o prvé hodinky, kde bol použitý systém jednej ručičky a otáčajúceho sa disku. Po viac ako 30 rokoch je výrobný proces, kvalita materiálov a starostlivosť venovaná konštrukciu vyladená do najmenších detailov.
 
Modely máme hneď v niekoľkých farebných variantoch a veľkostiach, či už minimalistické v jednom tóne alebo s výraznou farbou ciferníku. Náramok je buď z príjemného ľahkého gumy alebo prepletený z kovových vlákien. Môžu pôsobiť elegantne, ale aj športovo podľa toho, po ktorých siahnete. 
 
PICTO je dizajn, do ktorého sa oplatí investovať. Ak máte radi originalitu a nechcete v tých istých na ulici stretnúť niekoho iného, ​​rozhodne odporúčame túto dánsku značku preskúmať bližšie.