Kategorie produktů

Unikátny rozhovor so zakladateľom značky Mr. Jones

Unikátny rozhovor so zakladateľom značky Mr. Jones
Hodinky tejto britskej značky neprehliadnete. Sú originálne, s vlastným rukopisom a hlavne typickým britským zmyslom pre humor. Londýnska značka Mr Jones Watches je jednou z najextravagantnejších na trhu. Nesledujú trendy ani sa nimi neriadi. Zameriavajú sa na navrhovanie neobvyklých hodiniek, ktoré vedia rozprávať svoj príbeh, začínajú konverzácie s druhými a jednoducho vyčarí úsmev na tvári.
12.September.2018

Londýnska firma Mr. Jones watches vo svojom portfóliu píše, že verí, že hodinky môžu robiť oveľa viac, než len ukazovať čas. A to nám tiež dokazuje svojím nápaditým dizajnom, ktorý má hlavne baviť. Pretože jednoduchých a fádnych vecí okolo seba máme až príliš, tak prečo si to občas nepřibarvit. 

Povedzte nám niečo bližšie o značke Mr. Jones? 

Vyrábame hodinky, ktoré sú jedinečné, ktoré nikto iný nerobí. Máme jednoducho svoj vlastný štýl, ktorý nikoho nenapodobňuje. 

Prečo ste si vybrali hodinky, ktoré sa hrajú s dizajnom a nápadom a kedy ste značku vôbec založili? 

Hodinky mi pripadali ako naozaj zaujímavý produkt. Je to jeden z najčastejších šperkov, ktorý muži nosia a napriek tomu je väčšina z nich neuveriteľne konzervatívny. Prevažná časť značiek hodiniek mi vôbec nič nehovorí, a tak som si myslel, že sa pokúsim vytvoriť niečo svoje, zaujímavejšie. Dúfali sme pevne v to, že to ostatní zákazníci cítili rovnako ako ja, to bol rok 2007 a teraz o 11 rokov neskôr sme ako značka oveľa silnejšie ako predtým, takže som to takto vtedy nevnímal iba ja sám. 

Kde pre svoje hodinky hľadáte najčastejšie inšpiráciu? 

Všade, aj keď to znie, ako by som bol neuveriteľný rojko, nie je to tento prípad. Skvele na to pasuje citát od Picassa: "inšpirácia existuje, ale musíme s ňou vedieť pracovať"


Ako veľmi bolo ťažké navrhnúť a vyrobiť hodinky s jedinečným dizajnom úplne od začiatku? 

Predchádzalo tomu veľa výziev. Ako úplne prvý pred samotnou výrobou nás čakalo nájsť tie správne dodávateľa a s ich pomocou potom vyrobiť prvé modely. Neskôr v roku 2012, keď sme začali produkovať viac hodiniek, nás čakala ďalšia výzva, ako sa naučiť vyrábať to, čo chceme. 

Máte dnes na sebe hodinky? Popíšete nám aké a prečo ste si ich vybral? 

Moje hodinky majú na ciferníku obrázok slnka a mesiaca. Sú s mechanickým strojčekom a vo väčšom puzdre. Dúfame, že tento model budeme schopní vypustiť von už na jeseň tohto roku. Ktorý model hodiniek je doposiaľ váš obľúbený a prečo? Tak na to je nemožné jednoznačne odpovedať. Mám rád všetky hodinky, ktoré v Mr. Jones vyrábame. Z rôznych dôvodov som si obľúbil všetkých a bolo by ťažké vybrať také, ktoré sa mi nepáči alebo páči menej. 

Čo bude ďalšieho u Mr. Jones? Čo môžeme očakávať v najbližších mesiacoch?

Stále sa snažíme presadiť nové produkčné miesta tu v Londýne. Pracujeme tiež na niektorých nových technikách, ktoré dúfam zaimplementujeme do výroby hodiniek snáď ešte počas tohto roka..