Kategorie produktů

Rozhovor so zakladateľom a dizajnérom AARK

Rozhovor so zakladateľom a dizajnérom AARK
Chcete sa dozvedieť viac o austrálskej značke dizajnových hodiniek AARK, tak na nasledujúcich riadkoch pre vás máme exkluzívny rozhovor.
30.October.2018

Povedzte nám niečo o značke AARK?

Značku AARK sme založili v februári 2013 a tento rok sme tak oslávili 5. výročie, ktoré je pre nás obrovským míľnikom a úspechom, keďže sme na začiatku nemali žiadnu predstavu kam sa môžeme dostať a kde za 5 rokov môžeme byť. Bol to obrovský risk, vstúpiť do odvetvia hodiniek s nulovými znalosťami o dizajne a o tomto odvetví. Teraz sme sami na seba pyšný, ako sa nám podarilo uspieť a preraziť. Vieme, že sme sa vydali správnou cestou a že v nej budeme aj naďalej pokračovať.

Prečo ste si vybrali hodinky, ktoré si hrajú s dizajnom a nápadom?

Prvotná myšlienka vybudovať našu vlastnú značku a modelovú radu hodiniek  prišla tak nejako sama od seba. Po mnohých dlhých diskusiách o tom, čo je pre ľudí tou vecou, ku ktorej majú silné city. Ku ktorej vzťahujú svoje myšlienky a spomienky a ktoré majú veľa príležitostí čo sa týka dizajnu. Pre každého dizajnéra je dizajn hodiniek veľkou výzvou. Je to komplexná práca so zameraním na detail, ktorý musí hrať s celkom. 

Kde hľadáte inšpiráciu? 

Umenie a dizajn hrá významnú rolu v ovplyvňovaní myslenia a má moc provokovať vďaka novým a nekonvenčným prístupom už k zabehnutým tvarom a vzhľadom, napríklad práve u hodiniek. Hoci sme všetci v týme odlišný, máme odlišné vnímanie sveta a nás samotných, inšpirujeme sa vzájomne. Dizajn našich hodiniek je tímovou prácou ovplyvnený rozdielnym vnímaním jednotlivcov.

Ako moc bolo ťažké navrhnúť a vyrobiť hodinky s jedinečným dizajnom úplne od začiatku?

Proces vývoja hodiniek od nepopísaného papiera po finálny produkt, je nesmierne zdĺhavý. Od začiatku sme mali pomerne nejasnú predstavu o dizajne, ktorý by sme radi predstavili. Narazili sme však na problémy spojené s prevodom našich návrhov do výroby, so samotnou výrobou a na finančné problémy tejto výroby. Experimentovali sme s netradičnými materiálmi a nápadmi, bolo potrebné prekonať veľa prekážok. (poznámka 24TIME – značka AARK prišla ako prvá značka s dvoma rozdielnymi farbami PVD úpravy na jednom tele hodiniek). Vďaka nášmu skúsenému technickému tímu a vďaka menším ústupkom v rámci našich nápadov, sme však boli schopný naplniť naše predstavy o našich hodinkách. 

Máte dnes na sebe hodinky? Popíšte nám aké a prečo ste si ich vybral?

Ja sám mám dnes model Classic Neu Black s hladkým čiernym koženým remienkom. Sú to moje “vychádzkové” hodinky vďaka ich dizajnu, ktorý je možné skombinovať s väčšinou môjho oblečenia. Vďaka čiernemu puzdru nepôsobia hodinky tak okázalým dojmom a menej sa okukajú, než výstredné modely. 

Ktorý model hodiniek doposiaľ Váš najobľúbenejších a prečo?      

Modelová rada Dome je zatiaľ asi moja najobľúbenejšia. Dizajn vychádza z myšlienky zakriveného a oblého vzhľadu a celkový dizajn hodiniek je prispôsobený práve tejto myšlienke. Základný element hodiniek nie sú tak časté pre tradičný vzhľad hodiniek avšak celkový dojem a dizajn hodiniek Dome korešponduje so súčasným smerom značky AARK.  

Čo bude ďalšieho u AARK? Čo môžeme očakávať v budúcich mesiacoch? 

V súčasnej dobe pracujeme na dvoch nových modeloch, ktoré by sme radi ukázali behom budúcich mesiacov, tak nás pozorne sledujte