Kategorie produktů

Hodinky Normal Timepieces - dizajnová klasika

Hodinky Normal Timepieces - dizajnová klasika
Firma "Normal Timepieces" hovorí, že je toľko uhlov pohľadov, koľko je na svete ľudí. A túto myšlienku ďalej rozvádza vo svojej hodinárskej tvorbe. Ako vyzerajú hodinky, ktoré si berú za tému gender, vzdelanie skúsenosti, DNA, kultúr, vek a rasu?
18.November.2018

2006
Začalo to v roku 2006. V tom čase dal dizajnér Ross McBride vzniknúť značke Normal Timepieces, do ktorej premietol jeho vlastné myšlienky a jeho vlastný pohľad na dizajn. Vďaka jeho životnej ceste sa dotkol ako amerického dizajnu, tak japonského minimalizmu a jednoduchosti.
Hlavnou otázkou, ktorá prelína celou tvorbou hodiniek, je otázka, čo je vlastne normálne. Odpoveďou za všetko potom je "pozrite sa na naše hodinky".

Ako vyzerajú?
A ako teda vyzerajú hodinky, ktoré sú normálne? Firma Normal Timepieces má vo svojom portfóliu tri produktové rady, pričom každá má potom ešte dámsku a pánsku variantu. Všetky sú väčšinou vybavené minerálnym sklíčkom, púzdrom z nerezovej ocele a koženým opaskom.


Dizajnovo sú hodinky úplne jednoduché, nevtieravé, ľahko archaické a všetky sa drží len jednoduchých farieb, ako je čierna, zlatá, hnedá, šedá, alebo biela.
A to platí tak u modelového radu Hibi watches, ktorá je ladená do asi najviac archaického vzhľadu, tak u rady Extra normal watches, ktorá má však špeciálne dizajnovo navrhnuté ručičky, a ktorá sa zároveň vyznačuje tým, že sú čísla skrytá a odkrývajú sa len pomocou priehľadné hodinové ručičky. Ide tiež o vôbec prvý modelovú radu, s ktorou Normal watches prišli na trh.


Posledné modelovým radom sú Fuji watches. Tá má čísla normálne zobrazené, ale na rozdiel od ďalších dvoch modelových radov, Fuji watches majú veľmi široký okraj puzdra. To im dodáva dosť robustný vzhľad. Vďaka tomuto dizajnovému detailu je možné vidieť oveľa väčšiu časť povrchu puzdra, než inokedy.