Kategorie produktů

Dieter Rams a hodinky BRAUN

Dieter Rams a hodinky BRAUN
Začalo to v roku 1989. Vtedy Dietrich Hlbšie and Dieter Rams ukázali svetu svoje prvé, minimalistické hodinky AW 10. A potom už sa všetko vyvíjalo ďalej.
10.March.2019

Funkcie, funkcie a ešte raz funkcie

Hlavnou myšlienkou oboch pánov bolo vytvoriť hodinky, ktoré budú plniť len svoju hlavnú funkciu, a to navyše čo najefektívnejšie, ako to bude možné. Tak prišli prvé hodinky, AW 10. V roku 1991 ich nasledoval ďalší model, ktorý funkcionalitu dotiahol ešte ďalej. Zmizla z neho úplne čísla.

S novým modelom dokonca prišla aj nová funkcia, ukazovateľ dátumu. Od tej doby sa už stali hodinky Braun ikonou.

Kto s tým začal?

Nad tým, ako hodinky vyzerajú, nie je ale treba krútiť hlavou. Za celú značkou stojí totiž nemecký dizajnér Dieter Rams. Narodil sa v roku 1932 a je spojený ako s produktmi od Braun, tak predovšetkým s funkcionalistickou školou industriálneho dizajnu.

Hlavnou myšlienkou, ktorá sprevádza všetky jeho deisgnérské práce, je zásada "menej je viac".
Je tiež autorom dokonale funkčného nábytku Vitsœ, kde navrhol tzv. Univerzálny systém poličiek 606, do ktorého je možné poličky postupne podľa potreby pridávať, a program 620 chair programme. Aj ten je založený na myšlienke, že životný priestor človeka sa neustále mení, a preto by sa mal jeho nábytok meniť s ním. Všetko je teda možné pridať, ubrať a prestavať podľa potreby.

Braun hodinky

Vráťme sa ale k zásadnej značke Braun. Braun Watches fungujú stále a stále sa tiež drží rovnaké myšlienky. Jednoduchosti. Modely neustále pribúdajú, ale filozofia zostáva rovnaká. Novo medzi produkty nájdete dokonca aj hodinky digitálne.

Na svoje si prídu dámy, ktorým značka ponúkne elegantný príjemný dizajn, a rovnako tak páni, ktoré môžu u Braun watches nájsť sofistikovanejšie hodinárske kúsky v tradičnom dizajne.

Ak preferujete funkciu a tradíciu pred nevšedným dizajnom, hodinky Braun sú pre vás ideálnou voľbou.