Kategorie produktů

Triwa Humanium – príbeh ľudskosti

Triwa Humanium – príbeh ľudskosti
Aj to, čo ničí, môže v konečnom dôsledku slúžiť k dobru. S touto myšlienkou prišla Štokholmská značka hodiniek Triwa, ktorá vo spolupráci so švédskou rozvojovou agentúrou IM priniesla na trh veľmi špeciálne hodinky.
17.April.2019

Keď zbraň ukazuje čas

Pod hlavným heslom „Čas na mier“ začala zabehnutá hodinárska značka Triwa vyrábať hodinky, kde je hlavným základným materiálom kov z názvom Humanium. Ten vzniká roztavením zhabaných nelegálne držaných zbraní. Výsledný kov použitý na hodinky je krásne lesklý a má kartáčovaný povrch. 

Triwa a IM sa tak snažia znížiť počet nelegálne držaných zbraní a zároveň sa predajom hodiniek snažia vypomôcť priamo zasiahnutým zemiam. Časť zárobku z predaja preto putuje späť do rozvojových zemí, kde boli zbrane zadržané.  

Zbraní už bolo pretavených mnoho a mnoho. Väčšina z nich pochádzala zo zemí Strednej Ameriky, ako napríklad El Salvadoru, alebo Guatemaly. Všetky ale nakoniec skončili v ohni, aby vytvorili jeden z najcennejších kovov vôbec. Kov s príbehom.  

Výnimočnosť predovšetkým 

To, čo robí hodinky tak výnimočné, je práve ich myšlienka a príbeh, ktorý sa za nimi skrýva. Už len to, že človek drží v ruke niečo, čo pred tým ešte zabíjalo, je silné. Už len to, že hodinky Triwa Humanium neukazujú len čas, ale ukazujú aj to, že je možné niečo zmeniť, z nich robí niečo tak silného, a tak výnimočného. 

Iniciatíva sa obecne stretla s veľkým ohlasom. Tomu nasvedčuje aj fakt, že projekt na podporu tejto myšlienky, ktorý sa objavil na severe Kickstarter, vybral na ďalšie fungovanie projektu, 4,5 miliónov švédskych korún. Čo bolo omnoho viac, než sa pôvodne predpokladalo. 

Vzhľad

Vzhľad hodiniek je veľmi jednoduchý. Ciferník je buď tmavý, alebo svetlý a remienok je buď kožený, alebo vyrobený z recyklovaného plátna. Farebné varianty remienku sú zladené skôr do prírodných, nie príliš pestrých farieb. Hodinky sú ale vodeodolné, majú minerálne sklíčko, a dokonca na nich nájdete aj ukazovateľ dátumu. A naviac – ich kúpou aj ostaným ukážete, že je čas na mier.