Kategorie produktů

Ako správne vybrať dámske hodinky

Ako správne vybrať dámske hodinky
Raz za čas príde chvíľa, kedy zistíte, že nutne potrebujete nové hodinky. V tú chvíľu prichádza proces výberu. Ako ale vyberať správne? Na čo sa zamerať? Nebojte sa. Nie je to vlastne nič ťažké.
23.June.2019

Dizajn, design, design ...

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa pravdepodobne budete pozerať po nových hodinkách, bude prostý fakt. Máte ich málo. Zrazu zistíte, že vám k niečomu chýba. Zamyslite sa preto najprv nad tým, k čomu. Akú má ten kúsok oblečenia farbu? Bude totiž ideálne, keď s ním zladíte aj farbu pásku.

Ďalšie dôležitý parameter bude príležitosť, na ktorú hodinky potrebujete. Budete ich nosiť do divadla, alebo do spoločnosti? Alebo chcete hodinky, ktoré vezmete len tak do mesta, alebo za kamarátmi?

Až si odpoviete na túto zásadnú otázku, budete presne vedieť, či budete chcieť hodinky farebné, alebo klasickejšie. Ak budete chcieť kožený opasok, opasok z nerezovej ocele, alebo napríklad z gumy.

Stačí vám naozaj len ukazovanie času?

Od toho, ako budete hodinky využívať sa samozrejme odvíja ďalší parameter. Ich funkcie. Ak ich chcete mať skôr ako módny doplnok, tak funkcia moc riešiť nemusíte. Postačí vám, že hodinky budú ukazovať čas. A dokonca možno aj to môžete úplne zabudnúť. Niektoré firmy už totiž ponúka dizajnové hodinky úplne bez čísel.

Naopak, ak budete potrebovať trochu sofistikovanejšie stroj, budete musieť siahnuť napríklad po nejakom trochu vybavenějším chronometra. A ak budete mať nároky ešte väčšie a budete po hodinkách chcieť trekovať trasu, merať tep, prípadne zasielať upozornenia z vášho telefónu, budete sa musieť zamerať na nejaké chytré hodinky.

Originalite sa medze nekladú

A nakoniec je tu samozrejme ďalší faktor. Ak ste rada vidieť a ste rada stredom pozornosti, môžete pozerať aj po kúskoch, ktoré len tak niekto nemá. Možností sú potrebné drevené hodinky, ktorých kúpi často prispejete aj na výsadbu stromov, prípadne hodinky od značky Picto, ktoré vôbec nemajú na ciferníku čísla, ani ručičky, alebo od značky Qlocktwo, ktorá naopak má čas zobrazený len slovne. Vyberajte dobre a nechajte hodinky hovoriť za vaše ja.