Kategorie produktů

Casio a ich príbeh

Casio a ich príbeh
Firma teraz nesie meno Casio computer co. a vyrába nielen hodinky, ale aj ďalšiu zaujímavú elektroniku. Ako to všetko ale začalo?
10.August.2020

Ten, kto udáva tempo

Firma CASIO a jej filozofie hovorí, že je potrebné posúvať hranice technológií. To dokázala firma s takmer každým svojím výrobkom, pretože každý kúsok prišiel s niečím novými nevšedným, čo udalo smer.


Pokrok kvitne na jar

História firmy CASIO začína v roku 1946, kedy ju založil Kashio Tado. Nutné však podotknúť, že prvé, s čím, firma prišla, neboli hodinky, ani kalkulačka, vďaka čomu je teraz CASIO hlavne známe. Jednalo sa o špeciálny prsteň, ktorý slúžil ako držiak na cigarety.

Aj keď to bola tak jednoduchú záležitosť, bol produkt v Japonsku vo svojej dobe veľmi populárne. O tri roky neskôr firma začala vyrábať elektromechanickú kalkulačku. V Japonsku bola prvá svojho druhu. A potom nasledovali ďalšie.


Novinky a novinky

Po roku 1957 sa začínala firma stávať aj šampiónom v odbore hodinárskom. Prišla napríklad s hodinkami, ktoré boli riadené kryštálom kremeňa. Bola schopná vyrábať hodinky analógové i digitálne. Ďalšou novinkou bola možnosť zobraziť si čas v rôznych časových zónach.

Niektoré hodinky zvládli ukazovať teplotu, hodnoty atmosférického tlaku, alebo dokonca mali výškomer.

V roku 1957 firma vyrobila prvé hodinky s funkciou plne automatického kalendáre, ktoré zase predčili všetky očakávania.

Mimo hodiniek vyrábala firma treba profesionálne syntetizátory, v popredí bola aj keď prišla s modelom digitálne kamery s TFT displejom - opäť prvotiny svojho druhu. V roku 2007 potom predviedla najtenšie solárne napájaný chronograf.

A v tomto duchu CASIO pokračuje ďalej. Naďalej inovuje a prináša novinky, ktoré nám uľahčujú náš každodenný život.