Kategorie produktů

Oblečte sa do dreva

Oblečte sa do dreva
Prichádza jeseň a s ním aj čas na nový kus prírody do vašej šperkovnice. Čo tak si urobiť radosť a zaobstarať si drevené hodinky? Na trhu je skutočne veľký výber, a preto prichádzame s pár osvedčenými tipy.
29.September.2020

AB Aeterno

Prvým tipom sú originálne a dizajnovo nevšedné kúsky od značky AB Aeterno. Jedná sa o taliansku značku a ako býva u Talianov zvykom, aj modely AB Aeterno hrajú všetkými farbami a rôznorodými vzormi. Značka sama o sebe hovorí, že kombinuje krásu prírody so športovým dizajnom, avšak tak, že môžete hodinky vziať úplne kamkoľvek.

Medzi kúsky nájdeme rôzne modely. Všetky sú vyrobené z dreva, a to ako ciferníky, tak i pásky. Niektoré pásky sú ale vyrobené z kože, avšak pozor, z vegánskej kože. V AB aeterna tak stále potvrdzujú svoju úctu k prírode. Všetko je spracované bez rozpúšťadiel a iných chemických látok.

Na výber sú modely s dátumovkou, aj bez, s veľkým i malým ciferníkom, jednofarebné, ale napríklad aj s dizajnom kvetín. Farebná škála sa potom väčšinou držia prírodných farieb, ako je khaki, hnedá, alebo béžová.

Wewood

Aj firma Wewood sa hrá s dizajnom hodiniek vo veľkom. Tie sa okrem širokej farebnej škály pustili dokonca aj na maľovanie na drevené pásiky, ktoré zdobia napríklad tiež kvetmi, alebo inými netradičnými vzory.

Naviac sa ale nebojí ani originálnych ciferníkov, na ktorom môžete nájsť napríklad motýľa, alebo vzor kameňa. Wewood dokonca prišli v edícii Jupiter aj s hranatým ciferníkom, ktorý obsahuje zároveň bežné hodiny a zároveň stopky. A to pekne netradične vedľa seba. Model Kappa dokáže ukazovať ešte naviac aj deň.

Hodinky sú prepracované a veľmi dobre vybavené, teda je ocenia aj náročnejší užívateľ, ktorý od svojho stroja čaká ešte niečo viac než to, že mu bude ukazovať čas. Aj napriek tomu je ale firma schopná vyhovieť aj tým, čo chcú malé elegantné hodinky na tenkú ruku. To spĺňa napr. Model Mimosa, ktorý má malý ciferník, a navyše má zobrazená len dve základné čísla - 6 a 12.

Kúpte si

Tak čo? O ktorom modelu si myslíte, že vám v skrini chýba? Príroda sa ukladá na zimný spánok, tak je na čase, aby ste si svoj kus prírody priniesli aj k vám domov.