Kategorie produktů

Typy remienkov u hodiniek

 Typy remienkov u hodiniek
Neodmysliteľnou súčasťou hodiniek je samozrejme remienok. Ale viete, aké všetky vlastne môžete zohnať? Poďme si dnes spoločne prejsť tie najčastejšie.
04.January.2021

Kožený remienok

Asi najväčšou klasika klasik. Zároveň tiež najuniverzálnejší. Hodí sa k úplne akejkoľvek príležitosti, napríklad aj ku smokingu. Kožený remienok môže byť z umelej kože, alebo z pravej kože. Cena potom samozrejme stúpa s kvalitou kože. Koža sa veľmi príjemne nosí, jediná jej nevýhoda je, že nemá rada vodu. Musíte na ňu teda dávať pri umývaní pozor a na kúpanie hodinky rozhodne dávať dole. Koža sa tiež veľmi rýchlo ošúcha.

Remienok sa silikónu

Ideálne pre šport, a dokonca aj do vody. Silikón vlhkosť prežije, preto ho pokojne môže aj umyť. Na druhú stranu hodinky so silikónovým remienkom rozhodne nie sú vhodné do spoločnosti, alebo napríklad do práce. Hoci je pravda, že niektoré chytré hodinky už vyzerajú dostatočne reprezentatívne, takže sa ich nemusíte báť vziať kamkoľvek.

Remienky NATO (z nylonu) a ďalšie textilné remienky

Pôvodne 20mm široký remienok s extra kusom nylonu a s prackami, tak, aby sa dal zapnúť presne ako potrebujete. Dnes? Veľmi rozšírený športovejší druh remienka, ktorý má už mnoho rôznych variantov. Hlavnou výhodou je veľká škála farieb a farebných kombinácií, v ktorých môžete remienok zaobstarať. Nie je to ale len NATO, druhov textilných remienkov je oveľa viac. Ich hlavná výhoda je, že ich môžete jednoducho vyprať. Niektoré, ako napríklad Denim, pripomínajú dokonca džínovinu. kovové remienky

Kovovým remienkov sa hovorieva náramky.

Väčšinou sú zložené z kovových článkov a radí sa medzi najelegantnejšie. Avšak formálne, treba k obleku, by ste ich moc nosiť nemali. Kovový remienok býva najčastejšie vyrobený z nerezovej ocele, ale tiež môže byť z titánu, hliníka, alebo dokonca pravého zlata. Kovový remienok môžete väčšinou bez problémov skrátiť, alebo naopak predĺžiť, ak vám jeho dĺžka nesedí, čo u iných remienkov nejde. Bohužiaľ, kovový remienok ale väčšinou robí hodinky ťažšími. Ďalším druhom kovového remienka je tzv. Mesh, spletený z drobných kovových očiek. Ten najjemnejšie dokonca môže pripomínať sieťovinu.

Nad čím premýšľať?

Pokiaľ si budete kupovať nové hodinky, musíte samozrejme remienok vyberať podľa toho, čo je vám najbližšia. Určite máte niektorý, ktorý sa viac hodí k vášmu štýlu obliekania a k vášmu ja. Tiež je potrebné vyberať podľa toho, k čomu chcete danej hodinky nosiť, k akej príležitosti -k nejaké formálnejšie, alebo len na posedenie s priateľmi? Tak čo? Ktorý je ten váš?kožený remienok