Kategorie produktů

Nový model hodiniek 22Design Studio - SECTOR

Nový model hodiniek 22Design Studio - SECTOR
Inspirováno mestom, jednoduchosťou a industriálnych. Také sú všetky hodinky od značky 22Design štúdio. A presne také sú aj nové unisex hodinky Concrete sector.
18.January.2021

Čo je 22Design Studio

Ide o značku, ktorá funguje v Taipei, a ktorá bola založená v roku 2005. Všetko je inšpirované priamočiarosťou a duchom mestskej architektúry. A to nielen dizajn, ale aj použité materiály. Jedným z často používaných materiálov je totiž surový betón.

Všetky produkty značky 22Design studio sa zameriavajú na jednoduchosť a minimalizmus všetkých kúskov. Vyrába šperky, hodinky, perá a ďalšie doplnky.

Concrete Sector, aneb pohľad do histórie

Jedná sa o unisex hodinky s ciferníkom veľkým 40mm. Využíva tradičné sektorový ciferník, ktorý je tvorený z dvoch kruhov. Vnútorná je rozdelený na dvanásť častí a ukazuje hodiny, vonkajší je rozdelený na 60 častí a ukazuje minúty.

Tento ciferník bol bežne využívaný vojakmi v II. Svetovej vojne pre rýchlejšie čítanie času. 22Design studio o ňom hovorí, že je dokonalým ukazovateľom línie života a smrti. Model Concrete sector je tak vlastným prerobením tradície a klasiky v niečo nové a moderného. Spojenie minulosti a dnešnej doby.

Dizajn a technológie

V dizajne firma využíva tzv. Techniku ​​betóny brut, ktorá je založená na odhalenie vzorov na surovom betóne, ktoré vznikajú v priebehu práce. Povrch je teda nechaný zámerne akoby "nedokončený".

Hodinky sú vybavené kvalitným šedým koženým remienkom, ktorý k dizajnu dokonale sedia. Ciferník ako taký je vyrobený u z betónu. Zároveň je ale luminiscenčné - ako rozdelenie ciferníku, tak ručičky v tme zelene septembra.

Pre pohyb hodiniek je použitý švajčiarsky automatický strojček Swiss Sellita SW200-1. Sklíčko na hodinkách je zafírové, preto zaisťuje dlhú životnosť a nepoškriabaný. Hodinky sa teda nemsuíte vôbec báť nosiť bežne.

Ak obdivujete industriálny dizajn a dizajn mesta, potom sú hodinky určené priamo pre vás!