Kategorie produktů

Okuliare proti modrému svetlu

Okuliare proti modrému svetlu
Máte problém so zaspávaním? Spíte horšie? A viete, že s tým môžete niečo celkom jednoducho urobiť? Zlepšiť kvalitu spánku Vám môžu pomôcť okuliare proti modro-fialovému svetlu. O čo ide? A ako vlastne fungujú? To si povieme v nasledujúcom článku.
31.May.2021

Čo sú okuliare proti modro-fialovému svetlu?

S modro-fialovým svetlom sa stretávate takmer stále. Po prvé je súčasťou slnečného žiarenia a za ďalší ho vyžarujú displeje telefónov, počítačov, tabletov, televízia, ale dokonca aj úsporné žiarovky. Ak tieto zariadenia používate často, a hlavne ak ich používate tesne pred spaním, spánok nebude kvalitný.

Prečo? Modro-fialové svetlo totiž narúša náš biorytmus (správny cyklus spánku), pretože bráni produkcii melatonínu, ktorý je zodpovedný za kvalitný spánok. A to nie je všetko. Toto modro-fialové svetlo môže spôsobiť aj rôzne očné choroby, ako napríklad očný zákal.

Tomu, aby do vašich očí vniklo toto škodlivé svetlo môžu zabrániť práve potrebné okuliare proti modro-fialovému svetlu. Tie majú špeciálnu povrchovú úpravu Bluefiltr, alebo Blueprotect, ktorá škodlivé svetlo zachytí a do tela pustí len svetlo zdravé. Vďaka svojej funkcii okuliare proti modrému svetlu prospievajú skutočne každému.

Okuliare proti modro-fialovému svetlu prináša vašim očiam úľavu, ak do monitora pozeráte niekoľko hodín denne. Oči budú menej unavené a menej podráždené.

Aké vybrať?

Je dobré myslieť na to, že okuliare proti modrému svetlu sa vyrába tak v dioptrické, tak v nedioptrické variante.

Jednou z možných značiek je napr. Značka Kapten and Son, ktorá okrem iného vyrába aj slnečné okuliare a ďalšie zaujímavé módne doplnky.

Ich okuliare proti modro-fialovému svetlu nazývajú priamo "okuliare na počítač" a majú je rozdelené do dvanástich dizajnových radov. Nájdete medzi nimi okuliare s širokými obrúčkami s rôznymi farebnými motívmi, okuliare s tenkými kovovými obrúčkami, dokonca aj dizajnové okuliare hranaté.
Vyberte si teda svoje okuliare aj vy a dajte zbohom unaveným očiam!