Kategorie produktů

Zoznámte sa s EONE - hodinkami, ktoré cítite

Zoznámte sa s EONE - hodinkami, ktoré cítite
Každý človek zažije počas svojho života veľa udalostí. Niekto má šťastie a zlé chvíle ho oblúkom obchádzajú, iný také šťastie, žiaľ, nemá. A práve poručík Brad Snader z americkej armády prešiel životnou skúškou. Jeho meno vám možno nič nehovorí, ale práve jeho príbeh inšpiroval tvorcov hodiniek EONE.
21.June.2021

Hodinky nielen pre ľudí so zdravotným postihnutím

Brad sa narodil v roku 1984 v Nevade ako muž plný očakávaní, ale tragická udalosť navždy poznačila jeho život. V roku 2011 prišiel pri výbuchu v Afganistane o zrak, ale možno aj vďaka svojej pevnej vôli a túžbe nevzdávať sa mu podarilo hneď v nasledujúcom roku získať dve zlaté medaily v plávaní na paralympijských hrách v Londýne. V nasledujúcich rokoch bol naďalej úspešný a dnes je mužom, ktorý hrdo bojuje za ľudí so zdravotným postihnutím a je tvárou značky EONE

Možno si myslíte, že hodinky EONE sú určené len pre ľudí s podobným osudom ako Brad. To však nie je pravda, pretože každý si nájde svoje využitie. Určite si spomeniete na udalosť, keď ste potrebovali vedieť, koľko je hodín, a jednoducho ste sa nemohli pozrieť na hodinky. Niekedy môže byť na vine zdvorilosť vášho okolia, inokedy nevhodné prostredie, čokoľvek, čo vám zabránilo zistiť aktuálny čas. Práve pre tieto príležitosti boli vytvorené hodinky EONE. 

Samotná spoločnosť EONE vznikla v roku 2013 a založil ju Hyungsoo Kim, ktorý sa spolu s dizajnérom Davidom Zacherom snažil vyrobiť moderný a užitočný doplnok pre každého. Hodinky boli také úspešné, že v roku 2014 získali ocenenie Dizajn roka, o rok neskôr získali cenu Red Dot Design Award na Medzinárodnej výstave dizajnu a v roku 2016 boli ocenené v rebríčku IF World Design.

EONE Bradley

Pýtate sa, ako tento systém vlastne funguje? Čas neukazujú klasické ručičky, ale dve oceľové guľôčky. Prvý z nich, ktorý obieha po obvode, ukazuje hodiny a druhý na ciferníku určuje minúty. Pohyb guľôčok zabezpečujú magnety, a ak sa niektorá z nich dostane mimo dosahu magnetu, stačí hodinkami ľahko zatriasť a guľôčka sa vráti do správnej polohy. 

Hodinky EONE Bradley majú vyvýšené hodinové značky na lepšiu orientáciu v čase. Trojuholníková značka sa nachádza na pozícii 12, dlhé čiary predstavujú pozície 3, 6 a 9 a krátke čiary označujú ostatné hodnoty. Zistiť čas s týmito hodinkami teda nie je nijako zložité, stačí prejsť prstom po vyvýšených hodinových značkách a nahmatať, kde sa práve nachádzajú guľôčkové ložiská. 

Za úspechom hodiniek EONE Bradley stojí snaha dokázať, že čas nemusíme len vidieť, ale stačí ho aj cítiť. A keď to cítiť na kvalitných, moderných a nadčasových hodinkách, málokto by odolal.