Kategorie produktů

História značky Timex

História značky Timex
Značka Timex je už dlho jednou z najznámejších. Tieto hodinky milujú muži, ženy aj deti. K ich popularite nepochybne prispieva široké spektrum ich využitia, pretože sú vhodné nielen ako doplnky na každodenné nosenie, pri športe, ale sú aj dokonalými kúskami, ktorými sa ľudia radi predvádzajú v spoločnosti. To všetko dopĺňa prijateľná cena, vďaka ktorej sa hodinky Timex držia na špičke týchto obľúbených doplnkov.
30.November.2021

Kedy sa začala história spoločnosti Timex?

História spoločnosti pod rôznymi názvami siaha až do roku 1854, ale prvé hodinky Timex sa objavili v roku 1950. Značka hneď od začiatku vsadila na istotu - ponúkala hodinky, ktoré boli najlacnejšie na americkom trhu. Stojí za zmienku, že Timex vždy vedel, ako stanoviť cenu, a ruka v ruke s rozsiahlymi kampaňami, vrátane samotného Louisa Armstronga v Timex Jazz Show, dosiahol nevídaný úspech. 

Dopyt po hodinkách prudko vzrástol a spoločnosť sa snažila ponúknuť svojim zákazníkom to najlepšie za ich čas. Jedným z kľúčových modelov značky v 60. rokoch bol Timex Marlin. Boli to veľmi elegantné a spoločenské hodinky, ktoré boli obnovené pred niekoľkými rokmi. 

Akoby sa značka riadila tým, že úspech nie je večný, a snažila sa neustále prichádzať s lepšími inováciami, pričom ceny stále držala na minime. Svoj úspech potvrdila v 80. rokoch, keď uviedla na trh športové hodinky Timex Iron Man, ktoré boli desať rokov najpredávanejšími hodinkami na svete. Zrejme každý, kto nemal svojho času Timex, sa tak nezdal.

Súčasný Timex

V súčasnosti sa spoločnosť stále snaží udržať na vrchole, hoci je pravda, že konkurencia je z roka na rok väčšia. Veľkou výhodou však je, že si z hodiniek Timex vyberie naozaj každý. Nielenže majú krásny dizajn, sú sofistikované a spoľahlivé, ale aj po rokoch sú stále cenovo dostupné.

Ak teda váhate, aké hodinky si zaobstarať, určite by ste mali mať v zbierke aspoň jeden kúsok tejto značky. A verte nám, nebudete ľutovať.