Kategorie produktů

Recenzia retro hodiniek Casio A100 - ochutnávka pre milovníkov hodiniek

Recenzia retro hodiniek Casio A100 - ochutnávka pre milovníkov hodiniek
Značka Casio sa nám opäť snaží ukázať, že je majstrom vo svojom odbore. Retro model Casio A100 je veľmi vydarený a nič na tom nemení ani fakt, že nás takpovediac vracia v čase.
14.January.2022

Chcete trochu retro?

Uznávame, že slovo trochu tu pravdepodobne nie je vhodné. Casio A100 sú skutočne do bodky poznačené retro štýlom. Možno vás najskôr napadne, že sú len pre skutočných znalcov, ale nenechajte sa mýliť. Sú presne tým, čo spĺňa nadšené očakávania milovníkov vintage a vášnivých zberateľov. Teraz sa pravdepodobne pýtate, odkiaľ sú tieto hodinky známe. Nebudeme vás dlho presviedčať, pretože ho nepochybne poznáte z filmu Votrelec z roku 1979, kde ho nosila Ripleyová v podaní Sigourney Weaverovej. Hodinky sa stali takými populárnymi, že sa spoločnosť Casio tento rok rozhodla vytvoriť model A100, aby nadviazala na úspech modelu F-100. To sa aj stalo, pretože sa začala neuveriteľne rýchlo predávať, čo potvrdilo, že sa opäť stala bestsellerom. 

Vysoká kvalita a praktickosť

Ako nám bolo vopred jasné, spoločnosť Casio ani tu nemohla pochybiť s kvalitou. Puzdro hodiniek je vyrobené zo živice a náramok z ocele, takže sme mnohokrát ani nevedeli, že ich máme na ruke. Spoločnosť sa naozaj rozhodla príliš neodlišovať od pôvodného modelu a opäť vsadila na digitálny displej a 4 tlačidlá, ktoré sú označené farebnými pruhmi. Tie slúžia na nastavenie všetkých funkcií - ľavé tlačidlo je tlačidlo resetovania, žlté slúži na ovládanie svetla pod ciferníkom, ľavé dolné je tlačidlo režimu a vedľa pravého je spúšť stopiek. Ovládanie je jednoduché, prehľadné a chválime nápad s farebnými čiarami. Šikovná je aj posuvná spona, ktorú možno ľahko posunúť podľa veľkosti zápästia, a príjemným bonusom je aj to, že je vodotesná. 

Pre všetkých? Áno!

Hodinky sú označované ako unisex a sú vhodné naozaj pre každú ruku. So svojimi rozmermi 32,7 mm x 40,7 mm a hrúbkou 9,2 mm síce nie je obrom, ale aj tak je výrazný a pútavý. K dispozícii sú v troch farebných variantoch - striebornom, sivom a zlatom a v limitovanej edícii Pac-Man, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, ak ste fanúšikom svojej obľúbenej videohry. 

Aj keď sme si mysleli, že Casio nás už nemôže ničím prekvapiť, s týmto modelom sa mu to podarilo. Nepovažovali sme sa za fanúšikov retro štýlu, ale model A100 sme si nemohli nechať ujsť. Vyzerajú štýlovo, sú ľahké, spoľahlivé a neprehliadnuteľné. To všetko z nich robí hodinky, ktoré, ako pevne veríme, potešia všetky generácie.