Kategorie produktů

Rozhovor so zakladateľom WHY Watches

Rozhovor so zakladateľom WHY Watches
Exkluzívny rozhovor pre 24TIME so zakladateľom novej austrálskej značky hodiniek WHY Watches
25.April.2017

Kedy si sa rozhodol založiť svoju vlastnú značku, a prečo práve hodinky?

Nikdy som naozaj nepremýšľal o tom že budem podnikať, alebo snáď zakladať novú značku, počas môjho cestovania. Potom som počas jedného bežného rozhovoru so svojou sesternicou zavtipkoval, že radšej si založím svoju spoločnosť a vytvorím sériu hodiniek vo vlastnom dizajne, než nájdem tie pravé pre mňa. V tú chvíľu som o tom naozaj nerozmýšľal J. Po niekoľkých dňoch sa mi tá myšlienka opäť vrátila. A bola to Pravda. Keď založím svoju spoločnosť, svoju značku, urobím také hodinky, s ktorými budem vždy spokojný. To bola tá chvíľa.

Prečo názov Why Watches?

Čas na univerzite je naozaj náročný a ja som nikdy neveril, že architektúra bude ten najagresívnejší kurz. V prvom ročníku architektúry som sa neustále pral "prečo" počas jednotlivých hodín. Prečo som ten návrh urobil tak a nie inak. Pred tým všetkým boli všetky moje práce a návrhy neestetické a bez hĺbky. Teraz, ako architekt, je celý môj prístup k návrhom úplne odlišný a oveľa hlbšie. Architekt zohľadňuje každý detail. Od slnka po dážď, orientáciu, výšku ... Nič nie je pretože preto. Všetko čo robím má nejaké "prečo".

Kde hľadáš inšpiráciu?

Inšpirácia prichádza neustále z nášho okolia a z architektúry ktorú každý deň vytvárame. Nie sme limitovaní iba hodinkami. Radi by sme verili, že čas môže byť inšpiráciou aj pre naše okolie.

Ako náročné bolo vytvoriť nový dizajn a značku hodiniek?

Extrémne. Proces vytvorenia spoločnosti z nuly je extrémne zložitý a náročný. Prvý rok sme celý strávili práve budovaním WHY Watches z ničoho. Len neustály pocit nedostatku financií na ďalší vývoj je dostatočný dôvod na paniku, v ktorej som sa neustále pohyboval. Avšak pocit a viera v budúci úspech spoločnosti bolo pre mňa dostatočnou motiváciou a hnacím motorom.

Máš dnes na sebe hodinky? Ktoré si si vybral a prečo?

Áno, samozrejme. Ja vždy nosím WHY Watch. Je to moja pýcha. Teraz na sebe mám model SM2 - Gun metal s čiernym pásikom. Je to moja obľúbená varianta vďaka robustnému vzhľadu. Klasický vzhľad, ktorý sa hodí ku všetkým príležitostiam.

Aká z doterajších kolekcií je tvojou najobľúbenejší?

Nezáleží na tom koľko kolekcií ešte uvedieme. Mojou najobľúbenejšou a srdcovou bude vždy prvá kolekcia. Prvá kolekcia si vyžiadala veľa času a úsilia a bude vždy kolekciou, ktorú si zapamätám navždy.

Aká je ďalšia budúcnosť značky a na čo sa môžeme tešiť v najbližších mesiacoch?

WHY prežíva cestu búrok. Práve sme boli pozvaní na jeden z najväčších veľtrhov v Perthe, kde predstavíme našu značku. Ďalej potom dúfame, že v nadchádzajúcich mesiacoch dopredáme súčasnú kolekciu aby sme mohli uviesť novú (toto je exkluzívny tajomstvo! Zatiaľ sme nikomu nepovedali, že už pracujeme na novej kolekcii!). Keďže sme stále ešte mladá spoločnosť, musíme najprv vypredať naše skladové zásoby, aby sme boli schopní uviesť novú kolekciu.